Цікаві факти про бурштин: купуй намиста поліровані 

Цікаві факти про бурштин: купуй намиста поліровані 

Бурштин здавна відомий людині. Він застосовується людиною в різних сферах діяльності дуже давно. До областей використання відносяться ювелірна справа, медицина, декорування.

Камінь згаданий в стародавніх літописах різних народів. Його називали поетично: «сльози дерева», «дар сонця» та ін. Якщо говорити про склад, то це органічний мінерал. В основному знахідками стають екземпляри, які мають діаметр близько 2-3 см. Але трапляються й справжні «чемпіони» вагою 6-7 кг.

Ювелірні прикраси з бурштином привертають велику увагу красою і незвичайними фактурами самого каменю. Як не намагайтеся, ви ніколи не знайдете два однакових мінерали. Тому і прикраси різняться. У цьому їх «родзинка». Надзвичайно цікаво і оригінально виглядають намиста поліровані з неоднорідною структурою та сережки з темно-коричневого бурштину.

Про лікувальні властивості бурштину відомо давно, його цінують не лише за привабливий вигляд. А сьогодні ми розкажемо Вам кілька цікавих фактів про бурштин.

Бурштин може бути не тільки білим, жовтим, помаранчевим, червоним, але навіть зеленим та блакитним. Різноманітне забарвлення центрально-американського «сонячного каменю» - налічує до тридцяти відтінків, це пояснюється його походженням: він утворився зі смоли ріжкового дерева (Український бурштин - зі смоли хвойних порід). Бурштин блакитного кольору зустрічається тільки в Центральній Америці. Блакитний бурштин - найтвердіший з усіх видів скам'янілих смол, тому обробляти його беруться тільки дуже досвідчені ювеліри, і ця обставина сильно позначається на остаточній ціні виробів.

Бурштин прикрасив корону єгипетського фараона Тутанхамона, це один з найперших дорогоцінних каменів. Відомості про нього зустрічаються вже у Гомера в «Одіссеї» (до речі, там він - єдиний з усіх конкретно названих самоцвітів). Римський історик Тацит повідомляє, що бурштин привозили «з країни германців», ним торгували фінікійські купці, називаючи його сахалом (краплями смоли). У деяких племен бурштин був грошовою одиницею.

Поряд з нефритом бурштин є найдавнішим дорогоцінним каменем, відомим людині. Згадку про нього можна зустріти в творах Платона та Аристотеля. Відомий бурштин був з далекої давнини. Часом він користувався неабиякою популярністю. У світі особливо цінується скам'яніла смола, яку добувають в шахтах Мексики, Нікарагуа і Домініканської Республіки, оскільки в ній зустрічається в десять разів більше включень інклюзів. У доісторичних смоляних пастках, які дійшли до нас, виявилися не тільки копалини рослини, комахи, дрібні земноводні, а й морські рибки. Очевидно, смола, скочуючись по стовбуру ріжкового дерева, збирала все, що траплялося на її шляху, і деякий час вона не застигала навіть в морі.

У Китаї та Японії особливо шанували бурштин вишневого кольору, що нагадує кров дракона, його носили члени імператорської родини. Колір та прозорість були еталоном його вартості. У Стародавньому Римі білий і восковий бурштин використовувався тільки для куріння фіміаму, високо ж цінувався прозорий червонуватий бурштин. На початку нашої ери дорожили в основному двома його різновидами: провареним в меду і прозоро-золотистим.

Бурштинова кімната - шедевр бурштинової мозаїки, яка перебувала до війни в Катерининському палаці-музеї під Санкт-Петербургом. У 1701 р прусський король Фрідріх I після своєї коронації доручив датському різьбяреві по янтарю Готфрі-ду Туссо приступити до виготовлення бурштинового кабінету в Потсдамі. Робота була виконана в 1709 р. Бурштиновий кабінет представляв собою комбінацію з окремих деталей, загальною площею в 55 м². Тут була мозаїка і майстерна різьба, на бурштинових пластинах були виконані рельєфні мініатюри.

Серед найдорожчого бурштину можна виділити три: один, в якому збереглася ціла жаба, один з 7-сантиметровим хамелеоном, та один з 10-сантиметровою ящіркою. Вартість кожного становить кілька десятків тисяч доларів. Завдяки своїй властивості муміфікувати комах і тварин, палеонтологи змогли відтворити життя на Землі в її ранніх стадіях. Вони також знайшли понад 1 000 вимерлих видів комах.

Інтернет-магазин "Бурштиновий світ" займається виготовленням різноманітних виробів з бурштину. Якісне і сертифіковане каміння з нашого магазину даруватиме Вам атмосферу тепла та затишку.

Написати рекламодавцю
 

Коментарі (Коментарі можуть вносити тільки зареєстровані користувачі. )

 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

Ви впевнені, що хочете повідомити адміністрацію порталу про те, що користувач порушує правила коментування та розміщення контенту?


Повідомити

Відмінити
 
 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

 

Інші статті підприємства

Написати повідомлення
Оберіть форму звернення:
 
 
 
Замовити дзвінок
person
phone
email
record_voice_over
create

Контакти продавця

×